8.12.2013
Předvánoční jarmark ve skanzenu na Veselém kopci u Hlinska byl parádní. Počasí vlídné, dvounohých návštěvníků tak akorát a těch čtyřnohých bylo hodně. Ale leonci mezi nimi hráli tradičně prim. Je pravda, že tam byli asi největší, byť jsem tam viděla německé ovčáky, rotvajlera, knírače a mnoho všelijakých malých psíků. Ti se častokrát pěkně nosili v taškách, aby se náhodou nezamazali a neboleli je nožky. Z výšky svého páníčka si pak troufli vrčákovat i na naše obříky. U stánků bylo k vidění
i ke koupi mnoho krásného zboží. Dokonce jsme potkali paní ředitelku skanzenu a ta nás mile přivítala a řekla, že nás tam moc ráda vidí a jsme kdykoliv vítáni. To potěší, no, řekněte!
Výlet se vydařil i díky závěrečnému dobrému obědu v Betlémě v Hlinsku.
Díky všem za milou společnost! Příště zase na viděnou!

1.12.2013
Nové výstavní výsledky   Neue Ausstellungsergebnisse   ♥ New show results
Hamík, Matze P. Bora z Milotiček se poprvé vypravil do zahraničí na výstavu. Navštívil sousední Slovensko a na DUO CACIB v Nitře získal své dva první tituly CAC a k tomu ještě CACIB a res. CACIB. Pěkný výsledek a zároveň výzva vrátit se na Slovensko a dokončit národní šampionát.

Srdečně blahopřejeme!
 

5.5.2013
Včera nás postihla záplava. Stačila krátká průtrž mračen a holky opět přišly o své venkovní pelíšky, žáby o svá vajíčka v rybníku, my o žáby, které se raději rychle přestěhovaly do čistého rybníka..... A máme opět co dělat.

27.4.2013
♥ Indi F.
dnes odešel za Duhový most.
Je to jen pár týdnů, kdy Indi a jeho sourozenci oslavili 5. narozeniny. Indi byl zdravý a šťastný leonek, který žil svůj život uprostřed své velké rodiny. Měli jsme Indiho dva týdny hlídat po dobu dovolené jeho majitelů. Krátce před odjezdem ale Indi nečekaně onemocněl. Nikdo z nás netušil, jak rychle se bude jeho zdraví zhoršovat. Jeho stav se den za dnem horšil i přes veškerou péči na pražské klinice. Přesto jsme všichni doufali v zázrak. Po 5ti denní hospitalizaci jsme si Indiho odvezli k nám domů. Následující den ráno byl jeho stav tak špatný, že jsme museli rozhodnout o ukončení jeho trápení. Bylo to hodně těžké rozhodnutí.
Pravděpodobnou příčinou jeho předčasného odchodu byla otrava. Indi doplatil zřejmě na to, že všude chodil na volno. Byl hodný a poslušný, nikdy neutekl, své dvounožce si hlídal a proto si mohl užívat volnosti. Z Indiho vyrostl nádherný, mohutný pes s překrásnou červenou srstí. Přes svých 75 kg to byl velmi něžný leonek.
Indi se vrátil tedy tam, kde se narodil, ke své mamince Almičce a tetičkám. U nás doma udělal své první krůčky, na naší zahradě poznával svět a zde také udělal své kroky poslední. Odpočívá na zahradě. Zasadila jsem mu modřín, aby časem mohl odpočívat v jeho stínu.
Odpočívej v pokoji, milý Indi!

20.4.2013
Nové výstavní výsledky   Neue Ausstellungsergebnisse   ♥ New show results
Potěšil nás Hamík, Matze P. Bora z Milotiček, který v konkurenci 20 přihlášených psů ve třídě otevřené získal
od dánského speciálního rozhodčího J.Hansena V1 a CAC + CAC DCLH. Zopakoval svůj loňský úspěch, kdy v mezitřídě rovněž vybojoval 1. místo. Včera splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion.
Ve třídě veteránů se předvedla téměř 9-letá Conelly H., která se moc pěkně předvádí a skvěle běhá. Jako návštěvnice se přišla ukázat také Barbora B., která po prodělané nemoci a ve svých 9,5 letech vypadá opravdu velmi pěkně.
Srdečně gratuluji a veteránkám přeju ještě dlouhý čas se svými rodinkami!

18.4.2013
Dnešní téměř letní den udělal dobře asi všem obyvatelům naší zahrady. Ptačí námluvy jsou v plném proudu a tak zpěv je slyšet od časného rána do tmy. Na sluníčku se vyhřívají ještěrky i užovky, trvalí obyvatelé zahrady. Jsou tu ještě slepýši, ale žádného jsem zatím nezahlédla. Ovšem námluvy žab, ty mě letos překvapily. Žab totiž přezimovalo hodně a tak se mi podařilo vyfotit mnoho párů kolem celého rybníka. Probudily se i kapři v rybníce. Kytičky kvetou pro potěchu našeho oka, ale také pro včelky, které mají po dlouhé zimě hlad. No, a holky se opět koupou či alespoň smáčí v rybníku a nechtě plaší ryby a žáby. No, a během pár dnů se nám narodí králíčata. Holky budou mít tedy další starosti, jak tu drobotinu uhlídat.

15.4.2013
Lenny P.
složil "zkoušku dospělosti" a stal se chovným psem. DKK/HD: A, DLK/ED: 0-0/A, LPN1 neg.

14.4.2013
Nové výstavní výsledky   Neue Ausstellungsergebnisse   ♥ New show results
Dnes jsem byla jako divák na klubové výstavě Slovenského leonberger klubu v Kamennom mlyne u Bratislavy. Hezký areál, kde bohužel probíhají právě stavební práce, a nádherné jarní počasí výstavě přály. Ve výstavním kruhu se předvedl Lenny P. a jeho bratr Lokrik P. a také dcera naší finské Fialky D., mladičká Any, Ann´s Lions Red Door. Ta překvapivě vyhrála celou výstavu a ve svých 11 měsících se může pyšnit titulem Best of Breed.
Připravila jsem výsledkovou listinu s fotkami, ale za správnost neručím neb u kruhu chyběla výsledková tabule a moje zápisky s odkazem na fotky se liší s výsledky uvedenými klubem. Pokud bude čas, přidám v nejbližších dnech ještě další fotky do galerie a napíšu reportáž z výstavy, kde bylo mnohé překvapující jako např. to, že titul Klubový vítěz může získat pouze pes v majetku člena klubu nebo že se oceňovali pouze tři psi v každé třídě. Rozhodčí výstavy byla německá speciální rozhodčí paní Rita Pleibel. Bylo přihlášeno 36 psů majitelů ze tří zemí, Slovenska, České republiky a Maďarska. Pro oceněné psy byly pěkné pohárky a pro BOBa byl připraven obrovský pohár věnovaný Unií kynologických klubů.

13.4.2013
Nové výstavní výsledky   Neue Ausstellungsergebnisse   ♥ New show results
Hakuna C. dnes na mezinárodní výstavě v Antverpách dosáhl svého jubilejního 50. titulu Best of Breed, BOB. Jak mi řekli jeho majitelé, Carine a Bart, již dříve, končí tímto aktivní výstavní kariéra našeho milého Hakuny. Přenechá místo ve výstavních kruzích mladším psům neb jak se říká, v nejlepším se má přestat. V divadelním světě se traduje, že největším uměním je včas odejít ze scény. Myslím, že Hakuna je nyní na vrcholu. Je to zajisté náš nejúspěšnější pes z chovu, samozřejmě spolu
s Alexem B., Ezrou D. a naší milovanou Borou. Jak jsem již nejednou psala, velké úspěchy dosáhl Hakuna i díky své mladičké handlerce Ine. Dnes je jí 15 let a stále sbírá nové a nové zkušenosti.
Srdečně gratuluji a děkuji, Carine, Barte a Hakuno!

10.4.2013
♥ Jaro je tu!
Přiletěla první vlaštovička. Letos je tu ještě o den dříve než vloni a tak máme nový rekord.

31.3.2013
♥ Cácorka H.
byla přihlášená na MVP do Českých Budějovic. Byla jsem zvědavá na mě neznámého slovenského rozhodčího V.Piskaye. Ovšem vzhledem k panujícímu počasí a varování meteorologů před množstvím sněhu jsme nakonec zůstaly doma. Ve třídě veteránů nám o žádné tituly opravdu nejde a v tom nečase bychom si neužily ani výstavu, ani žádný výlet. Tak jsme odpočívaly s Cácorkou spokojeně doma.
Výsledky z výstavy nikde, bohužel, nejsou k vidění.

30.3.2013
Nové výstavní výsledky   Neue Ausstellungsergebnisse   ♥ New show results
Hakuna C. dnes na výstavě v Lucemburgu obdržel res. CACIB.
Leonky posuzoval belgický allround rozhodčí
Norman Deschuymere. Hakunu opět skvěle předvedla Ine.

28.3.2013
♥ Krásné velikonoční svátky
všem návštěvníkům našich stránek!

 

21.3.2013
Podle kalendáře máme jaro!
Přestože vládu stále drží paní Zima, mnohde u nás stále leží sníh, mrzne a fouká ledový vítr, Týnka už dávno zahájila svou plaveckou sezonu
a bez ohledu na počasí se chodí téměř denně smočit do rybníka
na zahradě. Almička a ostatní leonky si naopak užívají s nadšením sněhové koupele, vyvalují se ve sněhu a po jaře se jim asi vůbec nestýská. To jen my, dvounožci, toužebně vyhlížíme teplé jarní sluníčko. Snad se toho vytouženého jara konečně dočkáme.
 


20.3.2013
Z Belgie dorazila skvělá zpráva. Hakuna C. se stal vítězem výstavní soutěže
TOP Show Dog of All Breeds 2012 in Belgium (http://www.topdogaward.eu/belgie/index_nl.php). Je to soutěž všech plemen. Výsledky jsou z výstav za minulý rok. V roce 2011 se Hakuna v této soutěži umístil na druhém místě a nyní vyhrál. Pro plemeno leonberger je to, myslím, pěkný úspěch. Pokud vím, nic podobného se zatím žádnému leonkovi nepodařilo.
Blahopřejeme Hakunovi a jeho majitelům Carine a Bartovi i mladičké Hakunově handlerce Ine!

18.3.2013
♥ Hetty C. odešla včera za Duhový most. Teprve 5letá leonka zemřela v důsledku nepovedené operace akutního zánětu dělohy. Čtvrtý den po operaci byla uspána!
Hetty si budu pamatovat jako usměvavou, stále dobře naladěnou leonku se záplavou krásné zlaté srsti. Je mi velmi líto, že odešla tak brzy.
Odpočívej v pokoji, milá Hetty!

 

 

 


6.3.2013
Zítra začíná v anglickém Birminghamu proslulá Cruft´s Dog Show. Celý den lze sledovat dění ve výstavních halách na netu. Nenechte si ujít leonbergery, kteří mají svůj výstavní den v neděli, a závěrečné soutěže.

4.3.2013
♥ Vzpomínka na Žofinku.
Dnes by oslavila své 14. narozeniny naše nezapomenutelná Žofinka.
 

 

 

 


2.3.2013
Dnes odešel za Duhový most Bohdan B. Bylo mu 9,5 roku. Podlehl těžkému nepříteli, kterého nebylo možné porazit.
Bohdan byl naše první štěňátko, které odcházelo do zahraničí. Myslela jsem si, že už ho nikdy neuvidím a dodnes si pamatuju to smutné loučení. Jenomže díky jeho majitelům, Jane a Tonymu, jsem Bohdana vídala častěji než mnohé jiné naše leonky bydlící tzv. za rohem. Ponejprv nám přivezli Bohdana ukázat jako dorostence, když si  k nám přijeli pro jeho brášku Caspara H. Bylo to v září 2004. Velkolepé a nezapomenutelné setkání! Později jsem měla možnost oba kluky vídat v Leonbergu nebo na švýcarské klubové výstavě, kam je pro naše potěšení Jane s Tonym vozili. Vždycky to byla opravdu bouřlivá setkání, plná nezkrotné radosti ze shledání. Dokonce jsem kluky navštívila i u nich doma. Z Bohdana vyrostl krásný, mohutný pes s nádhernou zářivě červenou srstí. Díky Bohdanovi jsem poznala dva skvělé lidi, kteří se svým psům naplno a s velkou láskou věnují. Děkuju, Jane a Tony!
Odpočívej v pokoji, milý Bohdane!
 

22.2.2013
♥ Iris
se dnes dožívá 7. narozenin.
Přejeme jí stále tak dobrou náladu, chuť k jídlu a hlavně pevné zdraví!

 16.2.2013
♥ Vzpomínka na Boru.
16. února 1999 se v Zaříčí u Nováků narodila naše milovaná Bora.
Naše první leonka, na kterou nelze zapomenout.
15.2.2013
Naši velkou psí rodinu v neděli 10. února zcela nečekaně opustila mladičká kamarádka Káťa. Drobná a křehká Káťa a vedle ní obřík leonek, to je obrázek, který si budu navždy pamatovat.
Jezdila se k nám ráda dívat na štěňátka, užívala si jich a kdyby to šlo, měla by je všechny doma. Musel jí  ovšem stačit jeden čtyřnohý obří kamarád. Káťa to neměla  na světě zrovna jednoduché díky své nemoci a přesto byla veselá a velice milá.
Statečně se prala s osudem, ale zradilo ji srdíčko.
Se slzami v očích píšu vzpomínku na Káťu přesně
v době, kdy se s ní její rodina loučí v kostelíku v rodné vesnici
a alespoň v myšlenkách jsem tam s nimi.

Káťo, zůstaneš v našich srdcích a vzpomínkách!13.2.2013
♥ Hakuna C.
má vynikající výstavní úspěchy. Bezpochyby je to náš vůbec nejúspěšnější leonek. Díky svým majitelům, našim přátelům Carine a Bartovi, reprezentuje skvěle český chov a naši chovatelskou stanici v zahraničí. Nesmím ovšem zapomenout na děvče, které ho často vystavuje, na Ine. Ta ho dovedla na nejvyšší stupínky ve finálových soutěžích a za její umění a šikovnost jí patří velká pochvala.

7.2.2013
Malé ohlédnutí za brněnskou dvojvýstavou.

6.2.2013
Nové výstavní výsledky   Neue Ausstellungsergebnisse   ♥ New show results
Cácorka H. se představila na brněnské dvojvýstavě ve třídě veteránek. Po oba dva dny se umístila na 1. místě s titulem Best of Veteran. Napínavé to bylo zejména v sobotu, kdy měla Cácorka konkurenci jak ve své třídě, tak i ve třídě psů veteránů. V neděli zvítězila sama nad sebou, což už jaksi zajímavé není. V sobotu splnila Cácorka podmínky pro udělení titulu Český veteran šampion. Diplom jsme jí nechali vyhotovit přímo na výstavě. Tím Cácorka hezky zakončila svou sbírku výstavních titulů. Víc už jako veteránka získat nemůže. Bude-li nám i nadále přát zdraví, rádi jí ještě na nějakých výstavách předvedeme. Jak jsem dříve často říkala, když jsem předváděla Boru, vystavovat veterány, to je především radost ze společných chvil.

5.2.2013
Doplněny fotografie k výsledkům DUO CACIB Brno. Za fotky děkuji manželům Wolfovým. Ráda doplním fotky dalších psů, budu-li je mít k dispozici. Za další fotky děkuji paní Isabelle .

4.2.2013
♥ DUO-CACIB Brno,
2. a 3.2. - výsledky/results

14.1.-28.1.2013
Počítač byl na "léčení" a tak opět vázla aktualizace stránek.

11.1.2013
Včera mě na Facebooku čekalo jedno milé překvapení. Už nějakou dobu obdivuji umění holandské kreslířky Irmy van Gog. A najednou vidím rozkreslený obrázek leonka a hned poznávám Almičku. Jasně, vždyť je to podle její fotky, kterou jsem nedávno uveřejnila v galerii. Za pár hodin je obrázek hotový. Alma září barvičkami a já radostí, že si jí Irma všimla mezi tolika fotkami a že si na její krásné barvě srsti zkouší své nové pastely. Myslím, že výraz Almy vystihla dokonale. Díky, Irmo!

7.1.2013
Kromě leonků máme také dva kocourky. Jsou to bráškové 15,5 roku staří, Mourek a Matýsek. Kdysi tu s nimi bydlela také maminka Mindička a třetí bráška Stulík. Ti dva jsou už, bohužel, za Duhovým mostem. V říjnu nám onemocněl Mourek. Nevěděli jsme. co mu je, nic ho nebolelo, ale viditelně chátral, hodně jedl, ale stále hubnul. Podle veterináře i nás to bylo jasné selhávání ledvin a věděli jsme, že to je diagnóza pro kočku hodně mizerná. Tak jsme tedy nechali Mourkovi odebrat krev s tím, že to nejspíš bude i jeho poslední cesta, že ho budeme muset nechat uspat, aby se dál netrápil. Byli jsme z toho hodně smutní. Jaké bylo naše překvapení, když krevní testy jednoznačně ukázaly, že Mourek je zdráv, že má ledviny i játra v naprostém pořádku. Veterinář kroutil hlavou, co by mu tak mohlo být. Neposlechl mu srdíčko. Já doma ano a věděla jsem, že mu bije na poplach. Řekla jsem to veterináři, poslechnul ho a konstatoval, že to je těžká srdeční vada a že to stejně k životu nebude. Dal nám nějaké drahé tabletky na cca 10 dnů. Pak se máme ozvat, pokud to bude ještě aktuální. Odcházeli jsme hodně smutní. Vidět trpícího kocourka bylo hrozné. Hledala jsem na internetu nějaká moudra. Ovšem nenašla jsem nic pozitivního. Druhý den ráno jsme se rozhodli jet k jinému veterináři, nechat Mourka znovu vyšetřit a případně jeho utrpení ukončit. K naší radosti jsme tentokrát dostali reálnou naději. Mourek měl troje tabletky k užívání 2x denně s tím, že pokud zaberou, má určitě vyhráno. A zabraly! Už po 24 hodinách bylo vidět zlepšení. Během následujících dnů se vracela Mourkovi pomalu chuť k jídlu. To bylo jisté, že je vyhráno. Z původního 4kilového kocourka jsme totiž měli hubeňourka vážícího jen 2,3 kg. Podstrojovali jsme mu tou nejlepší šunkou, masíčkem, oblíbenými sýry, rybami
a luxusními konzervičkami, aby začal víc jíst a časem nabral zase lepší váhu. Nepečovali jsme o Mourka ovšem sami.  Byly tu ještě svědomité ošetřovatelky Almička, Cácorka a hlavně Husarka, která u něj dokázala dlouhé hodiny ležet. S odstupem několika týdnů mohu dnes říci, že Mourek je opět v kondici. Jeho momentální váha je 2,8 kg. Bere sice stále 2 léky na srdíčko, to má na doživotí, ale už naprosto normálně funguje, chodí na krátké noční procházky na zahradu a lumpačí jako dřív. A závěr? Je lepší konzultovat někdy stav našich čtyřnohých kamarádů s více veterináři. Víc hlav, víc ví. Kdybychom v tomto našem konkrétním případě uvěřili prvnímu veterináři, Mourek by tu už s námi nebyl. Teď máme naději, že společně v červenci oba hošíčkové, Mourek s Matýskem,  oslaví své 16. narozeniny.

6.1.2013
Novou výstavní sezonu otevřela Hanácká výstava psů konaná opět v Brně. Slabě obsazenou výstavu (pouze 16 přihlášených leonbergerů) posoudila pani rozhodčí J.Jandová. Letos jsme na této výstavě neměli zastoupení. Nejeli jsme se ani podívat. Plánovali jsme si jiný výlet s našimi leonkami, ale pro vytrvalý déšť jsme se záměru vzdali.
Výsledky z výstavy jsou zde.

3.1.2013
Pokus o zvěčnění celé naší partičky leonek vyšel naprázdno. Na fotce jsou sice všechny holky, ale dvě jsou dokonale maskované a tak vím jen já, že na obrázku není pouze 5 leonek, ale 7. Fialka s Almičkou nemohly odmítnout pózovat, tak se alespoň schovaly. Nu, však ona ta společná fotka jednou vyjde!

2.1.2013
♥ Nové fotky   ♥ Neue Fotos   ♥ New photos
Včera jsem chtěla holkám udělat novoroční fotky. Po několika snímcích mi odešla baterie ve foťáku. Dneska to zas
pro změnu vůbec nebavilo holky, že kolem nich pobíhám s foťákem a nechci si s nimi hrát.
Alma B.
Cácorka H.

1.1.2013
♥ Děkujeme všem přátelům, kamarádům a známým za tu spoustu krásných přáním k Vánocům a Novému roku.
Každé jednotlivé potěší.
Přejeme všem lidem dobré vůle pevné zdraví, lásku a spoustu krásných chvil s čtyřnohými kamarády!  

31.12.2012 - 1.1.2013
Již třetí rok patří konec starého a začátek nového roku vzpomínkám na naši Boru a samozřejmě také Žofinku. Naše partička leonek si už dávno žije svým životem, ale my stále vzpomínáme. Prožili jsme společně tolik pěkných chvil. Bora byla šťastná mezi lidmi, byla nadšená z dětí, jejich her a hlavně ručiček, které hladily a drbaly její krásný kožíšek. Dětem sloužila Bora téměř do konce svých dnů. Někdy si říkám, že by i Týnka
s Nanynkou potřebovaly trochu jejího vychovávání, neb ona měla své bezvadné výukové metody, které mimořádně dobře fungovaly na mladší členky naší psí rodinky.
Na Boru nevzpomínáme samy, ale např. i děti, za kterými pravidelně dojížděla
do pelhřimovské školy. Zrovna ta holčička z fotky vpravo na ni vzpomínala, když jsme se o stříbrné neděli sešli v Pelhřimově na náměstí a pyšně si tam mohla vodit Nanynku, vnučku Bory.

Zdraví, lásku, štěstí a dobrou pohodu
přejeme všem lidem dobré vůle, kamarádům, přátelům a známým
a jejich přátelům nejvěrnějším!

Děkujeme 
všem majitelům "našich"  kulíšků, kteří jim dávají opravdový láskyplný domov, věnují se jejich výchově a dopřávají jim spokojený život.

 

 

Novinky - archiv